Україна отримає фінансову допомогу, незважаючи на “протест” Угорщини – МЗС Німеччини

Україна отримає фінансову допомогу, незважаючи на "протест" Угорщини -  МЗС Німеччини

Фото: pixabay.com

Німеччина впевнена, що члени Євросоюзу підтримають Україну, навіть якщо Угорщина блокуватиме рішення. Про це пише американське видання Bloomberg.

– Офіційний представник МЗС Німеччини Крістіан Вагнер повідомив про те, що коаліційний уряд канцлера Олафа Шольца обіцяє надати Україні 8 мільярдів євро військової підтримки у 2024 році. Берлін також активно підтримує та проводить кампанію за ухвалення більшого пакету допомоги від ЄС у розмірі 50 мільярдів євро на початку наступного року, — пише видання.

На грудневому саміті не вдалося домовитись про фінансову допомогу у розмірі 50 мільярдів євро для України. Щоб обійти блокування, пропонується спрямовувати гроші в Україну поза бюджетом ЄС.

Офіційний представник МЗС Німеччини Крістіан Вагнер повідомив про те, що коаліційний уряд канцлера Олафа Шольца обіцяє надати Україні 8 мільярдів євро військової підтримки у 2024 році. Берлін також активно підтримує та проводить кампанію за ухвалення більшого пакету допомоги від ЄС у розмірі 50 мільярдів євро на початку наступного року.

Вагнер наголосив, що незалежно від блокування Угорщини, ЄС все одно продовжуватиме підтримувати Україну. Він зазначив, що додаткові консультації у Брюсселі будуть необхідні для організації такої підтримки. Україна стикається з необхідністю ефективного управління своїми державними витратами та військовими ресурсами, враховуючи наближення до дворічної позначки війни та затримку фінансової допомоги від США та ЄС через політичні розбіжності.

15 грудня прем’єр-міністр Віктор Орбанзаявив, що Будапешт підтримає новий пакет допомоги Європейського Союзу для України після того, як блокувальні кошти, утримані в Угорщині, будуть виплачені.

Джерело

Новини Рівного