Домашні фільтри для води мають власний термін дії, після чого фільтраційний елемент необхідно міняти. Забруднення збираються у колбі або всотуються в матеріал, тому просто промити картридж не вдасться — необхідно замінити на новий.
Різниця між типами картриджів
Деякі виробники вже почали пропонувати самопромивні моделі, але вони поки рідкісні на ринку та переважно включають лише фільтри грубої очистки. Основна система фільтрації залишається картриджною, тому необхідно розуміти принцип їх роботи та вчасно докуповувати картридж для фільтрів. Виділяють такі типи:
- Метал або поліпропіленове волокно. Фізично зупиняє крупні часточки мінералів або металів.
- Іонообмінна смола. Здатна заміняти іони кальцію або магнію на безпечний натрій.
- Мембрани із спеціально розроблених матеріалів. Проводять тонке очищення води від надзвичайно дрібних домішок.
- Активоване вугілля. Вступає в хімічну взаємодію з хлором та органічними речовинами, затримуючи їх.
Кожен матеріал має свої особливості і термін служби, який переважно визначають за об’ємом очищеної води. Проте необхідність заміни також розпізнають за додатковими факторами, такими як початковий рівень забруднення та температура води, а також щоденні обсяги споживання.
Поради з визначення граничного терміну
Терміни заміни картриджа залежать від його типу. Переважно середні показники зазначені в інструкції до експлуатації конкретної моделі, тому під час покупки фільтра можна звіритися з рекомендаціями. Також варто завітати на Ecosoft.ua та вибрати аналогічну модель за характеристиками.
У проточних системах більшість пристроїв розраховано на експлуатацію до пів року. Краще навіть змінювати їх кожні чотири місяці, якщо власник бажає підтримувати високу ефективність очищення води. Після цього продуктивність починає знижуватись, а домішки можуть впливати на здоров’я.
Здебільшого граничні терміни залежать від конкретного типу очисного обладнання, адже всі моделі вимагають періодичної заміни витратних матеріалів. Навіть самопромивні, у яких не застосовуються змінні картриджі, з часом зазнають механічного впливу твердих часточок. Тобто очисну сітку або поліпропіленовий бар’єр знадобиться замінити приблизно через 10–15 років експлуатації, адже вона перестане виконувати свої функції через пошкодження.
У фільтрах-глечиках встановлені найпростіші картриджі, які можуть очистити до 300 л води. Їх вистачає приблизно на півтора-два місяці роботи, після чого потрібна заміна. Стаціонарні моделі можуть бути навіть відновлюваними, особливо це стосується обладнання з активованим вугіллям. Його можна прочистити і знову користуватися, а сам матеріал необхідно буде замінювати лише через два роки.