Українцям розповіли, що буде з курсом долара на початку 2024 року: до чого готуватись

У банківському секторі не очікують різких змін курсу готівкового долара під час першого тижня 2024 року. За прогнозом, з 1 по 7 січня він коливатиметься від 37,5 до 38,5 грн. Тобто перебуватиме на поточному рівні.

Про це OBOZ.UA розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий. Він зазначив: у цей час триватиме період адаптації ринку до нових умов – особливо готівкового, “на якому скасовано всі валютні обмеження”.

Також, наголосив банкір, на ринок тиснутиме фактор міжнародної фінансової допомоги. При чому, за його словами, це стосується не лише обсягів одержуваної допомоги, а й її своєчасності та системності.

“Загалом же протягом 1-7 січня глобальних змін не можна очікувати: на тлі частих різновекторних курсових змін вони будуть не суттєвими (для готівкового ринку – в межах 0,2-0,3 грн), різниця між курсами купівлі та продажу також буде незначною (на готівковому ринку – до 0,3 грн). Іншими словами, коливання на ринку будуть ледь помітними і суттєво не вплинуть на загальну кон’юнктуру”, – пояснив Лєсовий.

Який курс зараз

Увечері ж 28 грудня банки виставили готівковий курс долара на середньому рівні 37,85/38,4 грн (купівля/продаж). Що на 5 коп. дорожче і в купівлі, і в продажу, ніж опівдні цього дня.

Нацбанк встановив рекордний офіційний курс долара

Тим часом НБУ оновив історичний рекорд офіційного курсу долара – на 29 грудня він установив його на рівні 37,98 грн. Таким чином, попередній рекорд протримався добу – на 28 грудня регулятор визначив його в 37,61 грн.

Втім, хвилюватися з цього приводу не варто, адже прогнозний курс, “записаний” урядом у бюджеті-2023, становить 42,2 грн/долар. А до кінця цього року він очікувався взагалі на рівні 45,8 грн.

Як повідомляв OBOZ.UA, тим часом НБУ дозволив українцям купувати стільки готівкової іноземної валюти – у т. ч. доларів – скільки їм потрібно. Нові правила діють з 1 грудня – причому як для банків, так обмінників.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новини Рівного