Поляки посилили блокаду на двох пунктах пропуску: не пропускають жодної фури з України

Польські фермери продовжують ускладнювати рух вантажівок на кордоні з Україною. При цьому страйкарі точково застосовують повне блокування в’їзду фур з України до Польщі. Сьогодні, 11 березня, такі вантажівки взагалі не пропускають через пункти пропуску “Довгобичів – Угринів” та “Зосин – Устилуг”.

Про це повідомила Державна прикордонна служба України (ДПСУ). Зазначається, що авто з Польщі в Україну на зазначених пунктах все ж таки пропускають – по 4 на годину через “Угринів” та 6 у частину через “Устилуг”.

Крім того, триває часткова блокада ще трьох пунктів пропуску. Це “Дорогуськ – Ягодин”, “Гребене – Рава-Руська”, “Медика – Шегіні”. Зазначається, що рух легкових авто та пасажирських автобусів на всіх напрямках поки що не обмежений.

Також з 13 березня протестуючі поляки планують розширити блокаду. З цього дня вони відновлять блокування пункту пропуску “Корчева – Краковець”, внаслідок чого страйк знову торкнеться всіх вантажних пунктів пропуску на кордоні України та Польщі.

Загалом польські фермери продовжили блокаду кордону з Україною майже на 2 місяці – до 30 квітня. Раніше її мали намір закінчити 10 березня. Таким чином, поляки хочуть домогтися запровадження обмежень ввезення в країну агропродукції з-за меж Європейського Союзу, зокрема з України, хоча активно купують білоруську та російську продукцію і не страйкують проти неї.

Як заявляв посол України в Польщі Василь Зварич, Україна вже втратила від польської блокади кордону 500 млн доларів, або близько 19 млрд грн. Це завдає серйозного удару не лише українській економіці, а й обороні країни, а отже, також загрожує і безпеці Польщі.

А заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук вказував, що український бізнес через страйки на кордоні з Польщею у листопаді-грудні 2023 року та частково у січні 2024 року втратив понад 1,5 млрд євро (62 млрд грн). Крім того, до державного бюджету не надійшло близько 8 млрд грн митних платежів.

Як повідомляв OBOZ.UA, днями прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск провів зустріч із польськими фермерами, які влаштували протести. Жодних угод влада і страйкарі не досягли, тому блокада поки триватиме.

У той же час, у Польщі нарешті ухвалили рішення щодо ввезення продуктів із Росії та Білорусі. Нижня палата парламенту схвалила резолюцію щодо запровадження санкцій на агропродукцію з РФ та Білорусі, в результаті Польща вимагатиме такого рішення на загальноєвропейському рівні.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новини Рівного