Мільйони українців виїхали до ЄС: у яких країнах їх найбільше

Тимчасовим захистом у ЄС користуються 4,3 млн українців. Переважно люди, що рятуються від війни, осіли в таких країнах, як Німеччина (1,27 млн осіб, 29,5% від загальної кількості) і Польща (951,56 тис. осіб, 22,1%).

Про це повідомляє Євростат. За його даними, також багато українців виїхало до Чехії – нині їх там 381,19 тис. осіб, 8,9% від загальної кількості.

При цьому наголошується: порівняно з кінцем грудня-2023 найбільше українців, які користуються тимчасовим захистом, зросло в Німеччині. Тут їх побільшало на 18 905 осіб. А крім того, в:

  • Чехії (+8 155 осіб);
  • Іспанії (+2 830 осіб).

Втім, у деяких країнах таких українців стає менше – найімовірніше, через певні причини вони їдуть з них. Так, найбільше скорочення зафіксовано в Італії, де тих, хто користується тимчасовим захистом, стало менше на 18 125 осіб. Також їхня кількість зменшилась у:

  • Польщі – на 3 235 осіб;
  • Естонії – на 225 осіб;
  • Франції – на 205 осіб;
  • Люксембурзі – 10 осіб.

Загалом, наголошується, на 31 січня 2024 року серед усіх одержувачів тимчасового захисту в ЄС українці становили 98%. З них:

  • дорослі жінки – 46,1%;
  • діти – 33,2%;
  • дорослі чоловіки – 20,7%.

У Нідерландах захотіли посилити правила для українців

Водночас у парламенті Нідерландів запропонували посилити правила, що регулюють фінансові зобов’язання працевлаштованих біженців. Якщо ініціативу буде схвалено, українцям у цій країні доведеться платити за житло та харчування.

Наразі українські біженці в Нідерландах мають статус, який з прав відповідає статусу громадян ЄС. Серед іншого українці мають право на проживання та працевлаштування.

Проте також біженці одержують фінансову допомогу в розмірі від 280 до 380 євро на місяць (до 15,6 тис. грн) для покриття житлових витрат. Передбачається, що виплата цієї допомоги має припинятись з моменту отримання роботи. Водночас контроль за цим процесом викликає проблеми.

Крім того, українців звільнено від плати за медичне страхування, комуналку та податки. У парламенті Нідерландів вважають, що ті, хто знайшов роботу, все ж таки повинні мати більше витрат на власні потреби.

“Українці, які працюють тут, мають зробити внесок у власне житло. Це те, що мають робити особи, які шукають притулку, і люди, які отримують допомогу. До українців потрібно ставитися так само, як і до всіх інших у цій країні”, – зазначила депутатка Каті Пірі.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас українці, які отримали тимчасовий захист в Італії, можуть оформити виплату в 300 євро на місяць на три місяці. Таким чином загалом вони отримають 900 євро. Програма діятиме протягом усього 2024 року, а гроші почнуть видавати наступного місяця після подання заявки.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новини Рівного