В Україні ціни на буряк злетіли на третину за тиждень: як змінилася вартість

В Україні ціни на буряки на ринку зросли до 12-16 грн/кг, що в середньому на 33% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Причина подорожчання – істотне скорочення пропозиції столових буряків.

Про це пишуть аналітики EastFruit. Згідно з даними щоденного моніторингу, багато українських фермерів наразі фактично тимчасово зупинили продажі буряку в очікуванні подальшого зростання цін. При цьому більшість виробників планують почати продаж не раніше початку лютого.

“На сьогодні ж ціни на буряки на ринку України вже зросли до 12-16 грн/кг ($0,32-0,42/кг), що в середньому на 33% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня”, – зазначають аналітики. При цьому внаслідок подорожчання ціни на столові буряки в Україні вже в середньому на 74% вищі, ніж в аналогічний період минулого року.

Скільки коштують буряки в супермаркетах?

  • Varus – 11,90 грн/кг;
  • АТБ – 16,89 грн/кг;
  • “Фора” – 16,90 грн/кг;
  • Novus – 16,89 грн/кг.

Як повідомляв раніше OBOZ.UA, в Україні змінили ціни на усі основні групи продуктів харчування. При чому попри те, що загалом за рік – з грудня-2022 по грудень-2023 – їжа в Україні здорожчала на 3,7%, на низку позицій ціни знизились. Найбільше – на соняшникову олію, яка здешевшала на 14,9%.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новини Рівного