Результати блокади кордонів: Гетманцев озвучив обсяги імпорту

В Україні імпорт товарів з жовтня по листопад скоротився на 10,1% або на 0,57 млрд дол. (До 5,07 млрд дол.). Окрім сезонності, що має вплив на імпорт добрив, це є прямим наслідком блокування вантажного автотранспорту з боку маргінальних політичних сил у Польщі та Словаччині.

Про це голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розповів на своїй сторінці у Telegram. Скорочення імпорту мало місце за всіма основними товарними групами, крім паливно-енергетичних товарів:

  • Машини, обладнання, обладнання (-11%)
  • Хімпром (-18%)
  • Продовольство (-6,6%)
  • Метали (-14,9%)

“Часто повертаючись до наслідків блокування і накладаючи ці події на “нічне” вето Угорщини щодо 50 млрд євро для України, мене ще раз не залишає думка, що головним драйвером такої поведінки є все ж таки паростки загострення економічної конкуренції в регіоні. нами і сусідніми”. країнами, яка лише посилюватиметься з часом”, – пояснив Гетманцев.

Така ж ситуація була із вступом Польщі, де європейців лякали, що умовний польський сантехнік чи перевізник через нижчу оплату забере у них роботу та засоби для існування. “І цим інстинктом, як глибинним страхом, користуються політики. Звичайно, тут є своя специфіка відносин цих країн з ЄС, спроба вибудувати свою вісь у союзі. Безперечно, тут також стирчать і вуха кремлівського режиму. Але головне – це глибинні інстинкти конкурентної боротьби”, – пояснив він.

Между тем премьер Польши Дональд Туск пообещал, когда он снова возглавит правительство страны, то проблему блокирования границы с Украиной решат сами поляки. Впрочем, конкретных шагов по достижению этого он не назвал.

Джерело

Новини Рівного