Німеччина дала 24 млн євро кредиту на ремонт підстанції Укренерго: підписано угоду

На відновлення зруйнованих російськими обстрілами підстанцій Україна через Німецький банк розвитку KfW залучила вже 133 млн євро

Німеччина дала 24 млн євро кредиту на ремонт підстанції Укренерго: підписано угоду

Фото: Мінфін

Міністр фінансів Сергій Марченко 29 грудня підписав гарантійну угоду із Німецьким банком розвитку KfW на 24 млн євро кредиту на відновлення енергетичної інфраструктури. Про це повідомило Міністерство фінансів.

Гроші спрямують на відновлення підстанції НЕК “Укренерго”, що зазнала значних руйнувань через російські масовані атаки. 

З лютого 2022 року завдяки спільним з KfW ініціативам Україна залучила близько 133 млн євро кредитних та грантових коштів на відновлення українських підстанцій, наголосив міністр.

ДовідкаНа сьогодні обсяг портфеля проєктів KfW в Україні є найбільшим за всі роки співробітництва та складається із семи чинних інвестиційних проєктів на загальну суму близько 295 млн євро.

Під час зустрічі з послом Німеччини в Україні Мартіном Єгером Марченко зазначив, що активна співпраця з міжнародними партнерами, зокрема Німеччиною, сприяла підтримці функціонування державних інституцій, відновленню енергетичного сектору, підтримці малого і середнього бізнесу, соціальних проєктів. 

Мартін Єгер, своєю чергою, запевнив, що підтримка Німеччини є непохитною та наголосив на необхідності посилювати співпрацю між країнами наступного року.

  • 30 жовтня 2023 року Німеччина виділила 50 млн євро на фінансування українського бізнесу за програмою 5-7-9%.
  • 6 грудня Німеччина та ЄІБ виділили 20 млн євро українським громадам на відновлювану енергетику.
  • 7 грудня уряд Німеччини через банк KfW виділив додатковий грант в 17 млн євро на пільгові житлові кредити для внутрішньо переміщених осіб.
  • 21 грудня Німеччина виділила Україні 88,5 млн євро на “зимовий енергопакет”.

Джерело

Новини Рівного