Захворіли кіт та домашній кріль: На Рівненщині через сказ запровадили карантин


У переліку – десятки сіл і частина міста

Два випадки захворювання на сказ виявили на Рівненщині.

У селі Буща Рівненського району на сказ захворів кіт. У зв’язку з цим у населеному пункті запровадили карантин, а також визначили межі загрозливої зони, в яку входять понад два десятки сусідніх сіл:

  • села Дермань Перша, Дермань Друга, Клопіт, Озерко, Мізочок, Борщівка Перша, Борщівка Друга, Півче, Мости, Новий Світ, Будераж Мізоцької селищної ради;
  • села Новомалин, Точевики, Лебеді, Дерев’янче, Данилівка, Батьківці, Ілляшівка, Посива, Новородчиці, Кутянка Острозької міської ради.

Карантин через сказ також запровадили у Сарнах, повідомив керівник Сарненської ОВА Олександр Кохан. Він розповів, що наприкінці минулого тижня жителька Сарн звернулася до районної державної лікарні ветеринарної медицини з повідомленням про те, що її вкусив домашній кріль, який наступного дня помер. Фахівці відібрали матеріали для проведення дослідження. Сказ у кроля підтвердили лабораторно.

Ухвалили  рішення про встановлення карантинних обмежень по вулицях міста Сарни, які входять в зону можливого зараження. Доручив представникам лікарні ветеринарної медицини посилити розʼяснювальну роботу серед місцевого населення про небезпечність сказу для людей і тварин та заходи щодо профілактики й боротьби з ними, – повідомив Олександр Кохан.

Додамо, що найчастіше на сказ хворіють лисиці, які й розповсюджують недугу територією області. Нині з військовиками узгоджують питання щодо відстрілу цих диких тварин, оскільки через воєнний стан полювання на них заборонили.

Новини Рівного