Телевізор замість монітора для ПК і Playstation: як вибрати та підключити

Телевізор зі Smart TV підтримує багато цікавих функцій. Використовувати його винятково для перегляду ефірного телебачення було б досить нераціонально. Наприклад, ви можете не чекати на довгоочікувану прем’єру, а самостійно знайти новинку в інтернеті. А ось для геймерів, будь-який телевізор Смарт ТВ за посиланням https://www.ctrs.com.ua/ru/televizory/ може замінити монітор. Ви маєте змогу під’єднати до ТВ свій ПК, ПС5, смартфон, планшет чи ноутбук.

Чому варто грати на екрані Смарт ТВ

Телевізор пропонують значно більші розміри екрана порівняно з традиційними моніторами. Це дозволяє повністю зануритися в ігровий процес і насолоджуватися кожною деталлю графіки. Навіть якщо купили телевізор 32 дюйми, ігри матимуть зовсім інший вигляд.

Багато сучасних смарт ТВ підтримують роздільну здатність 4K (3840×2160 пікселів) і навіть 8K, що забезпечує неймовірно чітке та детальне зображення. А HDR технологія розширює діапазон яскравості та контрастності, роблячи кольори більш насиченими і реалістичними.

Ще варто згадати про такі переваги гри на екрані Смарт ТВ:

  1. Спеціальні ігрові режими мінімізують затримку між дією в грі та її відображенням на екрані.
  2. Деякі моделі підтримують частоту оновлення 120 – 144 Гц і навіть вище, що забезпечує плавний ігровий процес без розривів і артефактів.
  3. Технології синхронізації AMD FreeSync або NVIDIA G-Sync допомагають уникнути розривів зображення, отримати плавний і стабільний геймплей.

За якими критеріями обирають телевізор для ігор

Хочете купити телевізор для ПК чи PlayStation 5? Зверніть увагу на такі характеристики, як розмір екрана залежно від відстані, з якої ви будете грати. Для гри з близької відстані оптимальними будуть розміри від 24 до 43 дюймів. Якщо ж любите позмагатися в компанії друзів посеред власної вітальні, можна вибирати моделі Samsung Smart TV 50, 55, 65 дюймів тощо.

Інші важливі параметри:

  1. Для сучасних ігор рекомендується вибирати телевізор з роздільною здатністю 4K.
  2. Для максимально плавного геймплею шукайте моделі з частотою оновлення 120 Гц або вище.
  3. Технологія широкого динамічного діапазону HDR значно покращує якість зображення в іграх. Віддавайте перевагу телевізорам з підтримкою HDR10 або Dolby Vision.
  4. Для підключення сучасних ігрових ПК і консолей потрібні порти HDMI 2.1, які підтримують 4K при 120 Гц.
  5. Шукайте моделі зі спеціальним ігровим режимом, який мінімізує затримку введення.

Підтримка AMD FreeSync або NVIDIA G-Sync буде корисною для власників відповідних відеокарт. З огляду на матрицю екрана, OLED і QLED панелі забезпечують найкращу якість зображення, але і коштують дорожче.

Як підключити Смарт ТВ до ігрового ПК чи PlayStation 5

Найпростіший спосіб – використовувати дротові інтерфейси HDMI або DisplayPort, які забезпечують якнайшвидшу передачу даних на гігабітних швидкостях без затримок. Після під’єднання на ПК або ноут необхідно встановити потрібні драйвери (якщо система їх запитає). А на самому телевізорі у якості джерела сигналу вибрати відповідний порт HDMI за номером роз’єму.

Бездротове під’єднання у випадку з Playstation або ПК рідко використовується, оскільки стандарти Wi-Fi чи Bluetooth не в змозі забезпечити необхідну швидкість для сучасних ігор. А ось смартфон, ноутбук чи планшет підключити до Смарт ТВ цілком можливо через Wi-Fi Direct.

Новини Рівного