Скільки потрібно буде заплатити за газ за січень: українцям назвали тарифи

У січні в Україні діють ті ж тарифи на газ, що й у попередні місяці. Відповідно, вартість блакитного палива для побутових споживачів не підвищилась, і за колишнього споживання суми в платіжках теж не зміняться.

Загалом же у різних постачальників тарифи, за даними ГазПравди, коливаються від 7,7 до 9,99 грн за кубометр – адже єдиного в Україні немає. Проте водночас більшість українців є клієнтами “Нафтогазу”, а тому сплачують 7,96 грн за кубометр газу. І за споживання 9,9 кубометра (соцнорма на три особи, лише плита) за січень їм потрібно буде заплатити 78,8 грн. Однак, варто враховувати, що додатково стягується плата за доставку газу, і вона різна в різних регіонах.

Які тарифи виставили постачальники

 • “ЕРУ Людям” виставив тариф у 7,7 грн за кубометр;
 • “Енерджі трейд груп” – 7,799 грн за кубометр;
 • “Тернопільоблгаз збут” – 7,96 грн за кубометр;
 • “Прикарпатенерготрейд” – 7,98 грн за кубометр;
 • “Полтавагаз збут” – 7,99 грн за кубометр;
 • “Галнафтогаз” ПП “Окко контракт” – 7,99 грн за кубометр;
 • “Львівенергозбут” – 8,2 грн за кубометр;
 • “Київські енергетичні послуги” (YASNO) – 8,46 грн за кубометр;
 • “Дніпровські енергетичні послуги” (YASNO) – 8,46 грн за кубометр;
 • “Асканія енерджі” – 9,95 грн за кубометр;
 • “Ритейл Сервіс” ТМ “СвітлоГаз” – 9,99 грн за кубометр.

Газ відрізатимуть

Зокрема, у “Кременчукгазі” заявили, що запустити процедуру відключення боржників від подачі газу планують уже у лютому. У компанії зазначили: річ у тім, що борг споживачів за розподіл газу досяг критичних показників.

“У нас таких боргів з розподілу газу, як за останні 2 роки, ніколи не було. Якщо на початок 2022 року борг населення був менш як мільйон гривень, то зараз це майже 12 млн грн. Відсоток сплати населення досить високий — це близько 75%, але 25% накопичили такі борги”, – розповіли у “Кременчукгазі”.

Втім, “відрізатимуть” боржників від газу не одразу. Спочатку їм надсилатимуть повідомлення про заборгованість. Очікується, що робити це почнуть уже в лютому.

“Ми будемо реалізовувати все, що передбачає скасування мораторію на відключення боржників. …Є термін, в який споживач має відреагувати: або погасити заборгованість, або звернутися за реструктуризацією. Кожен випадок розглядатимемо індивідуально. Якщо не буде реакції від споживачів, будемо їх відключати”, – розповіли в компанії.

Як повідомляв OBOZ.UA, тим часом Україна пройшла половину опалювального сезону за рахунок газу власного видобутку. При цьому, запевняють в “Нафтогазі”, на другу частину періоду запасів палива у країні вистачить. А тому замерзнути українці не повинні.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новини Рівного