Попит випереджає: що буде з доларом першого тижня січня

Попит випереджає: що буде з доларом першого тижня січня

Фото: pexels.com

Гривня трохи послабшала, але поки що не критично. У вівторок, 2 січня, долар на готівковому ринку в середньому продають по 38,19 грн, а купують по 39,10 грн. Для порівняння: півтора місяця тому, 20 листопада, курс долара становив 37,30/37,82 грн.

Курс євро також виріс: якщо 20 листопада курс був 40,34/41,05 грн, то 2 січня євро купували по 42,10, а продавали по 43,21 грн. На чорному ринку за цей період американська валюта подорожчала на гривню, а європейська – на дві. Сьогодні покупці та продавці сходяться на позначках 38,78 грн за долар (півтора місяця тому було 37,71) та 42,87 грн за євро (було 40,89 грн).

Минулого тижня активність на валютному ринку України трохи знизилася. Курсова волатильність залишалася високою, але відступила від максимальних значень, каже аналітик компанії “Центр біржових технологій” Максим Орищак.

– Середній курс долара в українських банках зріс на 0,5%, до 38,35 гривень. Середній курс євро додав 0,95%, до 42,40 грн. На внутрішньому контурі валютного ринку важливих подій не відбувалося, а динаміка курсу гривні залишалася у повній владі Нацбанку, – констатував експерт.

Посилаючись на останні доступні дані регулятора, аналітик зазначає, що Нацбанк три тижні поспіль нарощував обсяг валютних інтервенцій (вливань) з $862 млн на тиждень до $977 млн. Це говорить про посилення дисбалансу і про те, що зростання попиту на валюту випереджає зростання пропозиції.

– Важливих макроекономічних подій на зовнішніх ринках також не було, – каже Орищак. – Інвестори продовжували відігравати очікування більш раннього скорочення відсоткових ставок у США, ніж у єврозоні. Цим пояснюється тижневе зростання євро до долара на 1% до максимального рівня з 24 липня – 1,114. Цим же і пояснюється стрімкіше подорожчання євро до гривні.

Щодо прогнозів на найближчий тиждень, то, вважає Максим Орищак, перший тиждень 2024-го буде більш насиченим. За його словами, із факторів, що впливають на курс, на внутрішньому ринку найважливішим буде звіт про валютні резерви України за грудень, який буде опубліковано у п’ятницю, 5 січня. Враховуючи великий обсяг валютних інтервенцій НБУ останніми тижнями, очікується суттєве скорочення резервів, що негативно позначиться на гривні.

Зі зовнішніх подій першого тижня січня найважливішим для валютного ринку буде публікація протоколів ФРС та звіт з ринку праці США за грудень у середу, 3 січня. А 5 січня інвестори уважно стежитимуть за грудневими даними щодо американського ринку праці.

– Обсяги валютних торгів у перші тижні нового року традиційно будуть нижчими за середній рівень, – підсумував Максим Орищак. – Якщо НБУ збереже обсяг валютних інтервенцій на рівні попередніх тижнів, гривня сповільнить чи навіть припинить зниження. У цьому разі середній курс долара в українських банках залишиться в діапазоні 37,90-38,40 грн, а середній курс євро – в діапазоні 42,10-42,60 грн.

Джерело

Новини Рівного