Подоляк: Орбан не вплине на євроінтеграцію України, але створюватиме інфоприводи

Подоляк: Орбан не вплине на євроінтеграцію України, але створюватиме інфоприводи

Фото: twitter.com/Podolyak_M

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан не вплине на євроінтеграцію України, але створить інформаційні приводи. Про це розповів радник керівника ОП Михайло Подоляк.

– Орбану не вдасться вплинути на євроінтеграцію України. Дивно, що він не розуміє нашого права захищати свої землі. Якби Угорщина мала таку ситуацію, було б незрозуміло, якби хтось із ЄС сказав, що не допомагатиме, – так радник керівника Офісу президента прокоментував слова угорського прем’єра про “75 можливостей заблокувати вступ України до ЄС”.

Раніше в ОП заявили, що блокування прем’єром Угорщини Віктором Орбаном надання 50 мільярдів євро допомоги Україні можна обійти. Заступник керівника ОП Ігор Жовква сказав, що лідери країн ЄС відклали питання щодо виділення допомоги Україні до січня, однак, зазначили, що хвилюватися не варто. Жовква розповів, що один із способів отримати кошти – це загальний бюджет ЄС. Тобто це вимагатиме змін до їхнього бюджету. Другий варіант, який готують наші партнери – можливість виділити кошти шляхом двосторонньої допомоги. Тобто решта 26 держав це робитиме не з бюджету ЄС, пояснив він. І третій, альтернативний варіант, спочатку – це макрофінансова підтримка. Так, за словами Жовква, із нами працювала Єврокомісія.

Раніше Єврокомісія запропонувала виділити Україні 50 млрд євро до 2027 року. 14 грудня лідери країн ЄС розглядали цю ініціативу під час саміту Євроради. У результаті Угорщина ветувала рішення, решта 26 країн його підтримали. Прем’єр Угорщини Віктор Орбан заявив, що не схвалить таке рішення, допоки блок не виплатить усі призначені для його країни кошти, які були заморожені.

Джерело

Новини Рівного