google.com, pub-2107486867021840, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Переваги та недоліки вакуумних навушників

Сьогодні вакуумні навушники є найпопулярнішим вибором, якщо говорити про портативне аудіо в цілому. До їхніх безумовних переваг варто віднести компактність, маленьку вагу, широкі можливості кастомізації та використання різних технологій, а також величезний вибір моделей від десятків компаній. Якщо відкрити каталог: https://soundmag.ua/ru/catalog/headphones/?headp_tip_naushnikov=47, то можна побачити понад чотириста варіантів в дуже широкому ціновому діапазоні. Загалом відмінності між ними досить значні, тому в цьому матеріалі ми коротко розберемо основні переваги та недоліки вакуумних навушників, щоб ви могли впевнено відповісти на питання, чи вони вам потрібні, чи можливо варто звернути увагу на інший тип конструкції.

Про ергономіку

Вакуумними називаються компактні внутрішньоканальні навушники з довгим звуководом, який вставляється безпосередньо у вушний канал. На кінці звуководу кріпиться амбушура, зазвичай силіконова або з пінного матеріалу. Частково навушник тримається в вусі завдяки вакуумному ефекту (власне звідси і пішла їхня назва), а частково завдяки своїй анатомічній формі. Оскільки вушний канал повністю перекривається, вакуумні моделі забезпечують кращу пасивну звукоізоляцію порівняно із вкладишами, проте гіршу, ніж накладні чи повнорозмірні навушники. Також врахуйте, що сам тип кріплення навушників у вушному каналі може викликати дискомфорт в деяких людей. Частково може допомогти правильно підібраний розмір амбушур, або їх заміна на пінні аналоги від сторонніх виробників (якщо таких немає в комплекті). Проте по можливості все ж завітайте в магазин, та особисто поміряйте навушники перед тим, як купувати, щоб наживо оцінити, наскільки вам в них комфортно.

Про технології динаміків

Традиційно найпопулярнішим варіантом є класичний динамічний динамік. Дуже багато залежить від майстерності інженерів по його налаштуванню, і нерідко можна зустріти доволі дорогі вакуумні навушники з єдиним динамічним динаміком. Іншим варіантом, який стає все більш поширеним, є гібридна конструкція, яка використовує декілька динаміків одночасно. Зазвичай це конфігурація із одного динамічного, який відповідає за низькі частоти, та одного або декількох арматурних драйверів, які працюють в спектрі середніх та високих частот. Перевагою такого підходу є більш деталізована середина з хорошим розподілом інструментів та широкою віртуальною сценою.

Про типи підключення

Вакуумні навушники доступні як з провідним, так і блютуз підключенням. Перший частіше обирають аудіофіли, яким важлива максимальна якість звуку, оскільки безпровідні технології поки що не можуть конкурувати з класичним кабелем в кількості інформації, яка передається за одиницю часу. Безпровідні навушники краще підходять для мультимедійного використання: перегляду фільмів та відео в соцмережах, прослуховування музики зі стрімінгових сервісів та як універсальний інструмент для роботи. Лише врахуйте, що через компактні розміри в них неможливо вмістити потужні акумулятори, то ж автономність в 5-7 годин на одному заряді це максимум, який можна отримати на сьогодні. Провідні навушники позбавлені цієї проблеми, оскільки їм додаткове живлення не потрібне.

Про матеріали корпусу та змінні кабелі

Якщо для вас важлива візуальна складова, і за допомогою навушників ви бажаєте підкреслити свій образ, то вакуумні моделі це саме те, що треба. Виробники активно експериментують із матеріалами корпусу та візуальним оформленням. Ви можете знайти навушники із пластику, епоксидної смоли, металу, виготовлені та розфарбовані майстром вручну з унікальними малюнками. Те ж стосується і кабелів, які навіть в середньобюджетних моделях роблять з’ємними. Завдяки цьому для вас відкривається широкий вибір змінних кабелів з іншими акустичними параметрами, що дозволить не лише візуально виділити ваші навушники черед аналогічних моделей, але й змінити їхній музичний почерк.

Новини Рівного