Особливості та переваги мультимодальних перевезень

Мультимодальні перевезення – це особливий вид транспортування та експедирування продукції, при якому використовуються різні етапи та види транспортних засобів. Оптимальний варіант – доручити організацію цього процесу спеціалізованим компаніям, які мають налагоджені зв’язки та маршрути. Мультимодальні перевезення забезпечують можливість всього за одним договором перевозити товари 2+ видами транспорту.

Ключові переваги мультимодальних перевезень

Є чимало суттєвих переваг такого виду транспортування, адже вдається оптимізувати як час, так і вартість. Серед плюсів варто зазначити такі:

  • доставка в максимально короткі строки й за принципом «від дверей до дверей». Це можливо завдяки тому, що застосовується саме декілька видів транспорту;
  • прискорення митних процедур оформлення – перевезення відбувається за одним договором;
  • гарантії безпеки товарів, які транспортуються;
  • відстеження й контроль проходження вантажу на всіх етапах;
  • ефективне використання всіх можливостей морського й залізничного транспорту, які вважаються найдешевшими на сьогодні;
  • визначення оптимального маршруту з огляду на тип вантажу, бажані терміни постачання та наявний бюджет;
  • конкурентоспроможність у порівнянні з іншими видами транспорту, особливо в плані вартості. Тут також варто зазначити й мінімізацію термінів зберігання;
  • гнучке реагування на зміни ринку вантажоперевезень, дотримання інтересів замовника. Це досягається також завдяки використанню декількох видів транспорту.

Власне, процес доставки максимально зручний, адже всі етапи на себе бере перевізник, він же несе відповідальність.

Види транспорту для мультимодальних перевезень

Оскільки для перевезення залучається декілька видів транспортних засобів, то варто розглянути всі їхні особливості. Найдорожчим є авіаційний транспорт. Його вартість доволі висока, однак доставка відбувається навіть із дуже віддалених країн за лічені дні. Включати такий спосіб транспортування до переліку мультимодальних перевезень раціонально за умови, що товар дуже цінний, отже, його вартість виправдовує такі вкладення.

Наступний спосіб доставки поширеніший, і це морський. Він відрізняється дуже доступною ціною та загалом безпечністю вантажів, адже вони поміщені в контейнери, тому на них не впливають жодні зовнішні фактори, зокрема погодні. Є певна особливість, полягає вона в тому, що перевантаження контейнерів, а саме в них відбувається транспортування, потрібно здійснювати з залученням додаткової спецтехніки. До того ж порти є далеко не в кожному місті.

Натомість залізничний транспорт дуже поширений, і його мережа в Україні, як і в інших країнах, надзвичайно розгалужена. Він теж доволі доступний, і на платформи можна завантажити також контейнери.

Найгнучкіший для перевезення вид транспорту – це автомобілі. Вони довезуть вантаж до місця завантаження й далі до вашого складу чим місця приймання.

Новини Рівного