Легка та зволожена: секрети догляду за шкірою у спеку

Старіння шкіри є наслідком звичайного способу життя, адже за будь-якої погоди на неї впливають ультрафіолетове випромінювання, пересушене повітря або вологість, пил. Під час літньої спеки дерма потребує особливої турботи, щоб сповільнити процес старіння та зберегти пружність.

Чим спека загрожує шкірі

Люди часто відчувають стягнутість шкіри та підвищену чутливість до доторків. Пізніше можуть з’явитися тріщини, свербіж, лущення. Шкіра втрачає гладкість та шовковистість, тому найпопулярнішим методом захисту стає маска для обличчя. Її варто застосовувати у цілому комплексі засобів, щоб досягти потрібного ефекту. Окрім косметики, можна використовувати такі прийоми:

 1. Бажано в найбільш спекотні години, з 13 до 16, не виходити на вулицю або хоча б прикрити обличчя капелюхом з широкими полями.
 2. Піт швидко випаровується, забиваючи пори солями, тому потрібно постійно промокати Т-зону та потилицю.
 3. Перед виходом бажано нанести термальну воду та сонцезахисний крем. На вулиці ж користуватись цими засобами не бажано: вони лише посилять зневоднення.

Функція терморегуляції працює за рахунок активного виділення поту та шкірного сала. Людина почувається комфортніше, але шкіра отримує мікротравми через широке відкриття пор та швидку втрату вологи. За схильності до запальних процесів або слабкого імунітету будь-який бруд у порах призведе до появи нових прищів.

В ідеальних умовах життя шкіра здатна до самозволоження та повинна справлятись з викликами самостійно. Але потужний вплив ультрафіолету, багатошаровий макіяж та використання скрабів знижують захисні реакції. Тому допомогти можуть лише спеціальні зволожувальні засоби.

Як правильно захистити шкіру від спеки

Негативних чинників, які здатні погіршувати стан шкіри, багато: нестача вітамінів, неправильний догляд, хвороби, вологість та пил. Результатом стають почервоніння, лущення та надмірна пігментація. На допомогу прийдуть косметичні засоби:

 • необхідно скласти сталий постійний план догляду за шкірою;
 • для літа підходять лише легкі креми, без живлення;
 • усі засоби повинні швидко всотуватися;
 • ніжні емульсії з SPF-фільтрами можуть стати основою під макіяж;
 • бажано вибрати засоби з антибактеріальним ефектом;
 • обов’язково випивати денну норму води, щоб забезпечити внутрішнє зволоження;
 • корисними будуть м’які гелі для душу з оліями та рослинними екстрактами;
 • митись варто лише теплою водою, щоб не порушити захисний шар епітелію.

Основою красивої шкіри стане здоровий спосіб життя. Активний рух та правильний підбір продуктів допоможуть нормалізувати обмін речовин та досягти вітамінного балансу. Бажано зменшити кількість страв з борошна, замінивши їх овочами та фруктами. Будуть корисні багата на олії морська риба та горіхи.

Новини Рівного