Компенсація Україні за війну: у G7 вирішили, що робитимуть із замороженими активами Кремля

Глави міністерств закордонних справ країн G7 домовились тримати заарештовані активи країни-терористки Росії під гарантії виплат Україні за завдані війною збитки. Ці кошти йтимуть як застава.

Інформацію про таке рішення опублікувало на офіційному сайті Міністерство закордонних справ Італії. Наразі активи триматимуть в країнах G7.

Це триватиме до тих пір, поки Москва не виплатить компенсацію Києву за завдані війною збитки. Міністри заявили, що Росії доведеться заплатити за шкоду і руйнування, яких вона завдає Україні та її народу.

“Країни-члени G7 триматимуть суверенні активи Росії у своїх юрисдикціях іммобілізованими доти, доки Москва не заплатить Україні за завдані нею збитки. Також члени G7 продовжать вивчати всі можливі шляхи надання допомоги Україні в отриманні компенсації від Росії відповідно до їхніх правових систем та міжнародного права”, – йдеться у заяві.

Нагадаємо, до G7 (“Великої сімки”) входять такі країни: США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія та Канада. Раніше Робоча група з питань російських еліт, довірених осіб та олігархів (REPO), утворена з ініціативи G7, нарахувала заморожених російських суверенних активів приблизно $280 млрд.

Як повідомляв раніше OBOZ.UA, влада Узбекистану ухвалила рішення приєднатися до фінансових санкцій проти Росії. Для цього місцевий парламент ухвалив (щоправда, поки лише в 1 читанні) законопроєкт, який заборонить банківські операції в країні для підсанкційних фізичних та юридичних осіб.

Причина – побоювання застосування до Узбекистану вторинних санкцій через порушення режиму обмежень проти РФ.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новини Рівного