Яким буде курс долара у лютому

Яким буде курс долара у лютому

Фото: Pexels/Karolina Grabowska

Минулий рік, незважаючи на високу волатильність, для долара складався дуже успішно, констатують експерти. А кінець 2023-го сприяв ще більшому зміцненню американської валюти. Що відбувається з курсом і чи чекати сюрпризів на валютному ринку напередодні весни?

Жорстка монетарна політика, яку ми спостерігаємо на американському ринку з 2022 року, вивела долар на довгострокову висхідну траєкторію, каже засновник компанії SpiceProp Наталія Бойко. Багато хто сподівався, що з досягненням піку відсоткових ставок та перспективою їх зниження курс долара почне суттєво падати. І, каже експерт, настрої ринку справді пішли у цьому напрямі, але ненадовго.

– Незважаючи на певну логіку, що випливає із фундаментальної поведінки валюти (підвищення відсоткових ставок – зміцнення; зниження відсоткових ставок – ослаблення), долар продовжує зміцнюватися, – зазначає експерт. – Причина поки що одна, але суттєва: зниження відсоткових ставок, на яке так чекають інвестори, може статися нескоро. Першого зниження інвестори чекали вже у березні, але зараз рішення перенесено на червень.

На думку Наталії Бойко, на ринку і до другого кварталу 2024 року мало що може змінитися на користь гривні.

Станом на 2 лютого 2024 року курс на готівковому ринку становив 37,61/38,17 грн за долар.

Для порівняння: рівно місяць тому, 2 січня 2024 року, долар на готівковому ринку в середньому продавали по 38,19 грн, а купували по 39,10 грн. На чорному ринку покупці та продавці сходяться на позначці 37,92 (місяць тому – 38,78 грн за долар).

Подальша ситуація на валютному ринку залежить від фундаментальних чинників.

– Якщо очікування інвесторів зберігатимуться і в березні в США відбудеться зниження процентної ставки, курс коливатиметься близько до 40 грн за долар, з можливістю балансування навколо цієї позначки до другого кварталу 2024 року, – зазначила Наталія Бойко у коментарі Коротко про. – У разі агресивніших настроїв на ринку долар послабшає, внаслідок чого курс опуститься до позначки 35,86 грн за долар.

Водночас експерти нагадують, який сильний вплив на український валютний ринок має надходження міжнародних кредитів та грантів. Цього року сума фінансової допомоги Україні, ймовірно, зменшиться, і це вплине на ослаблення гривні. Втім, у лютому про це говорити ще зарано, тим більше, що регулятор намагатиметься стабілізувати показники за допомогою золотовалютних резервів.

Джерело

Новини Рівного