Чин поховання покійника може відбуватися за його останнім заповітом, в тому числі через поховання тіла в землі на одному з кладовищ або через кремацію, де після спалювання тіла родичі покійника отримують урну з прахом (в процесі спалювання людська плоть та кістки перетворюються на попіл). Через високу вартість місць для поховання на кладовищах, кремація тіла покійного продовжує залишатися досить актуальною послугою, яка за інформацією сайту ritual24.com.ua дозволяє родичам обирати декілька варіантів місць для поховання праху, включно з його зберіганням у спеціальному колумбарії у вигляді стіни з відсіками – запечатаними ззовні отворами, де всередині зберігається урна.
Деякі особливості кремації тіла покійника
Православна релігія не особливо прихильно ставиться до кремації тіл покійників, адже в таких випадках проблематичним стає Воскресіння мертвих – однієї із базових основ християнської віри, проте ні православ’я, ні католицька віра прямо не забороняють кремацію, рішення про яку приймають родичі покійного, в тому числі виконуючи його заповіт.
Окрім колумбарію прах покійника можна розвіяти в певному місці – особливо пам’ятному для померлої людини чи для його близьких родичів, які зможуть відвідувати це місце для вшанування пам’яті померлого. Також досить багато людей зберігають урну з прахом померлого вдома, підтримуючи на невидимому фізичному рівні зв’язок з дорогою серцю людиною, яка відійшла у засвіти, проте залишається в пам’яті рідних та близьких людей.
Замовити послуги кремації в Києві тіла покійника можна у компанії «Ритуал 24», яка для зберігання праху пропонує декілька варіантів урн, включно з дерев’яними, металевими та керамічними.
Кремація тіла покійного не є приводом для відмови від традиційної церемонії прощання, адже родичі та близькі померлого можуть зібратися на прощальну церемонію з дотриманням всіх релігійних ритуалів. Крім того, спалювання тіла покійника є найкращим вирішенням екологічних проблем, адже в таких випадках не потрібно відводити спеціальну ділянку для кладовища, немає потреби у використанні труни та похоронної атрибутики, що також дозволяє дещо зменшити витрати родичів покійника в порівнянні з традиційним чином поховання. Також кремація не передбачає необхідності виготовлення та встановлення пам’ятника на могилі померлого, вартість якого, як і місця на кладовищі, є достатньо високою.
Як відбувається процедура кремації тіла покійника
Процес кремації тіла покійного передбачає декілька етапів, включно з:
- підготовкою тіла покійника, яке переноситься до спеціальної кремаційної труни, виготовленої з дерева або міцного картону – матеріалів, які не мають металевих частин та повністю згорають за високих температур;
- переміщенням тіла до спеціального кремаційного пічного пристрою, де температура може досягати 1800°С, під дією якої навіть кістки стають попелом;
- перенесенням попелу до спеціальної урни, в якій прах буде зберігатися в подальшому.