google.com, pub-2107486867021840, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Анкери при роботі з щільними матеріалами: які види бувають

При роботі з такими матеріалами як бетон, цегла, каміння, потрібно застосовувати надійні кріпильні елементи, які здатні витримувати значні навантаження та довго триматися у щільних конструкціях без руйнування. В Dinmark купити анкер можна найвищої якості, що гарантує надійність ваших будівельних проектів, захищаючи їх від різноманітних впливів.

Механічні анкери

В будівельній практиці застосовуються два основних типи анкерів – механічні та хімічні. Механічні анкери можуть бути наступних видів:

  • Розпірні, а саме клинові що мають клин, який розширяється при затягуванні гайки, забезпечуючи міцне зчеплення з основним матеріалом та гільзові, що складаються з металевої гільзи, яка розширяється при затягуванні, створюючи надійне кріплення.
  • Ударні анкери. Такий різновид з металевим кілочком встановлюється шляхом забивання в попередньо просвердлений отвір, де вони розширюються, згодом фіксуючись. Ударні з пластиковим кілочком підійдуть для легких навантажень.
  • Болтові. Можуть бути з гвинтом та з болтом. Допомагають створити розширювальне зусилля.
  • Анкери з розпірними планками використовуються для кріплення в порожнистих матеріалах, таких як цегла або бетонні блоки. Розпірні планки розширюються всередині порожнин, забезпечуючи міцне зчеплення.

Механічні анкери встановлюються дуже швидко без значних зусиль. Вони забезпечують міцність кріплення завдяки механічному розширенню.

Особливості хімічних анкерів

Хімічні анкери забезпечують надзвичайну міцність та стійкість до вібрацій, особливо в пористих матеріалах. Вони можуть бути:

  • Складові анкери. З епоксидною смолою, де двокомпонентна епоксидна смола забезпечує надійне зчеплення з основним матеріалом. Анкери з поліефірною смолою мають схожий принцип дії, але використовуються для фіксації поліефірні смоли.
  • Капсульні анкери. Скляні капсули містять смолу та затверджувач у скляній капсулі, яка розбивається при встановленні анкерного стрижня, змішуючи компоненти та утворюючи місце зчеплення. Пластикові аналогічні скляним.
  • Ін’єкційні анкери. Через спеціальні картриджі для ін’єкції смоли потрапляють в просвердлений отвір, після чого встановлюється анкерний стрижень.

Вибір між механічними та хімічними анкерами залежить від специфічних вимог проекта, умов експлуатації та типу матеріалу основи. Хімічні анкери забезпечують надзвичайно високу міцність зчеплення, яка не зрівняється з іншими видами, тому особливо підходить для використання у вуличних об’єктах. Вони доволі універсальні та можуть використовуватися в пористих та тріщинуватих матеріалах: бетоні, камінні, цеглі. Анкери потребують певного часу для затвердіння смоли, проте після цього процесу вони надовго зафіксуються. Такий анкер https://dinmark.com.ua/shop/ankery та механічний ви можете придбати через сайт Dinmark, де також знайдете багато інших кріпильних матеріалів.

Новини Рівного